TELEFÓN: +421 907 266 195

EMAIL: rekonstavb@gmail.com

Montáž plávajúcich podláh

Plávajúca podlaha je na trhu uz viac ako 40 rokov. Prvá laminátová podlaha sa na trhu objavila v roku 1980. Odvtedy sa tešila čoraz väčšej oblube z dôvodu pomerne jednoduchej montáže.


Plávajúca podlaha sa skladá z viacerých vrstiev ktoré su navzájom spojené živicou. Pri montáži plávajúcej podlahy sa musia dodržať zásady správnej montáže ale aj pred samotnou montážou je dôležité zmerať vlhkosť samotného podkladu. Podklad nesmie prekročiť percento vlhkosti, inak by došlo nielen k tzv. pokrúteniu, ale aj poškodeniu plávajúcej podlahy pôsobením vlhkosti.

Montáž sa vykonáva tromi spôsobmi. Každý spôsob montáže má svoje plusy aj mínusy. Pred samotnou montážou je potrebné aby plávajúca podlaha ktorú budeme montovať mala takú istú teplotu ako priestor v ktorom ju budeme montovať. Ideálne je aby bola plávajúca podlaha cca dva dni v priestore kde sa bude vykonávať samotná montáž podlahy.

K montáži plávajúcej podlahy patrí aj montáž soklových líšt. Aj tu je potrebné si povadať či chceme klasické jednodielne alebo viavdielne pre prípadné vedenie káblov lištami. Aj materiály soklových líšť sú rôzne.

Veľmi dôležitou vecou pri montáži plávajúcej podlahy je nechávať dostatočné medzery medzi stenou a podlahou, prípadne otvory okolo trubiek.