TELEFÓN: +421 907 266 195

EMAIL: rekonstavb@gmail.com

Montáž plastových okien a dverí


Montáž plastových okien a dverí by ste mali zveriť odborníkom. Prvou a veľmi dôležitou vecou je správny výber okien alebo dverí.

Od nás môžete očakávať profesionálne vykonanú montáž na vysokej úrovni. Práce budú odvodené kvalitne, aby Vám okná a dvere dlho slúžili k Vašej spokojnosti. Vo všetkých oblastiach pri výbere Vám radi pomôžeme. Neváhajte nás kontaktovať.

Ak už pristupujeme priamo k výmene okien je potrebné dôkladne ochrániť zbytok priestoru, pretože demontáž starých okien nieje vo veľa prípadoch bezprašná. Je potrebné zabezpečiť nábytok, koberce a podlahu proti poškodeniu jemnými čiastočkami betónu.

Následná montáž musí byť prevedená odborne. Spôsob montáže pre jednotlivé typy otvorov a materiálov musia byť dodržané, inak s vysokou pravdepodobnosťou nebude následné používanie bezproblémové a tak isto môžu vznikať aj ďalšie problémy ohľadne netesnosti. Medzi najčastejšie problémy po neodbornej montáži patrí zasekávanie okien, nesprávne utesnenie zatvoreného okna, zkríženie atď.

Na ktoré veci sa musí pri montáži dávať pozor aby bola práca kvalitne dovedená? No samozrejme už na začiatku je potrebné správne namerať rozmer nových okien, aby bola výsledná špára medzi osadeným okenným rámom a stenou v tolerancii pre správnu montáž. Ďalšia dôležitá vec je výber správneho uchytenia okna. Toto kotvenie sa tiež môže vykonať viacerými spôsobmi, a tak isto aj vzdialenosť medzi bodmi uchytenia sa musí dodržať. Veľmi zásadnou vecou je aj rozmiestnenie klinov, ktoré zostávaju aj po osadení okenného rámu v mieste montáže. Zasa tu platí, že sa musia dodržať technologické postupy alebo odporúčania výrobcu. Veľa firiem napríklad ani netuší, že existujú technické normy, ktoré pojednávajú o spravnoej montaži z dovodu dodržania správnej ochrany pred vniknutím vlhkosti.

Už pri výbere okien istotne myslite aj na to, akým spôsobom si chcete zatieniť jednotlivé miestnosti bytu alebo domu hlavne v letných mesiacoch pred slnečným žiarením, ale aj v zimných mesiacoch pred chladom.